راهنما و مشاوره برندگان لاتاری

بررسی شرایط برندگان لاتاری ۲۰۱۹

اولین گام برای برندگان لاتاری بررسی شرایط ادامه مسیر و هزینه های پیش رو میباشد. در این مقاله اطلاعاتی در مورد هزینه ها و شرایط یک برنده لاتاری تا اخذ ویزا را بررسی خواهیم کرد. هدف آشنایی شما با مسیر یک برنده لاتاری تا اخذ ویزای لاتاری است.

بعد از تبریک بابت انتخاب شدن شما برای برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا اطلاعاتی در این مورد خدمتتون میدم که قطعا میتونه راهگشای شما برای ادامه این مسیر باشه. مهاجرت موضوع بسیار سختی در زندگی هست و فارغ از نوع ویزا هر اشتباهی در طول مسیر میتونه صدمات روحی و مالی برای شما به دنبال داشته باشه.

اول اشتباهاتی که در این پروسه اتفاق میافته بررسی میکنیم. اشتباه در طول مسیر سه دسته هست. یک دسته اشتباه فقط باعث ضرر مالی میشه، مثلا شما کارهایی میکنید که اصلا نیاز نیست مثل ارزش گزاری املاک و تاییدیه های بی فایده از وزارت خانه های مختلف روی اسناد خاص که میتونه میلیون ها تومان هزینه به دنبال داشته باشه. دسته دوم باعث اضافه شدن پروسه بررسی پرونده شما خواهد شد که با توجه به تعداد مشخص و محدود ویزای لاتاری و ددلاین این برنامه احتمال نرسیدن ویزا به شمارو افزایش میده مثل کسری برخی مدارک یا عدم انجام اموری که شما برای انجامشون فقط یک روز فرصت دارید و دسته سوم اشتباه، اونهایی است که باعث عدم صدور ویزا میشه. توجه کنید که تصمیم افسر کنسولی آمریکا غیر قابل تجدید نظر هست. اگر نظر بده ویزایی به شما نمیده پس کار تمومه.

نکته قابل توجه در مورد آمریکا این هست که شما برخی موارد رو نمیتونید پیش بینی کنید و صرفا باید تجربه قبلی داشته باشید. مثلا رفتار سفارت آمریکا در مورد مرجع صدور مدرک دیپلم در ارمنستان با سفارت آمریکا در امارات متفاوته و همون مدرکی که سفارت آمریکا در امارات میپذیره ممکنه مورد پذیرش سفارت امریکا در ارمنستان نباشه یا مدارک بونافایدی که در سفارت آمریکا در امارات میدید قابل پذیرش توسط سفارت امریکا در آنکارا نیست. و نکته آخر اینکه شما سفارت انتخاب نمیکنید. شما اظهار تمایل به سفارتی میکنید اما در نهایت بسته به ترافیک کاری سفارت ها، KCC هست که تصمیم میگیره کدوم سفارت برید. پس برای سفارت خاصی برنامه ریزی نکنید. شما باید آمادگی برای هر رفتاری از هر سفارتی داشته باشید.

هزینه های یک برنده لاتاری تا آمریکا

ارقامی که اعلام میکنم برای تاریخ امروز هست و ممکنه زمانی که شما این صدا رو میشنوید این نرخ ها تغییراتی داشته باشه. شما نفری ۳۳۰ دلار هزینه برای مصاحبه سفارت میپردازید و حدود ۲۷۰ دلار تا ۵۰۰ دلار بسته به وضعیت واکسیناسیون هزینه مدیکال خواهید پرداخت. البته هزینه مدیکال در کشور های مختلف متفاوته. هزینه تور رو به روز محاسبه کنید. در بهترین شرایط ۵ روز حضور در خاک کشوری که در اون مصاحبه میکنید نیاز هست و ممکنه بسته به زمان مصاحبه این حضور تا ۱۵ الی ۲۰ روز هم اضافه بشه. البته راهکار برای کم کردن این زمان ها هست که به صورت کیس به کیس بسته به زمان مصاحبه قابل مانور خواهد بود. هزینه سفر به آمریکا هم در سایت های فروش بلیط قابل مشاهده است. اجاره خانه در آمریکا از ۵۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار به صورت متوسط و عمومی در دسترس هست. البته حقوق هم به نسبت این هزینه ها بسیار بالاست و شما اگر مثلا یک گرافیست معمولی باشد ماهانه بالغ بر ۶۰۰۰ دلار درامد خواهید داشت.

در مورد حکم ترامپ و ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان

ترامپ حکمی مبنی بر عدم صدور ویزا برای ایرانیان داد، برخی ایالات نسبت به این حکم شکایت کردند. شکایت به دیوان عالی که بالاترین مقام حکومتی آمریکا است ارجاع شده و تا انتهای ماه جون که اواسط تیر ماه خواهد بود حکم نهایی دراین مورد صادر خواهد شد. با توجه به اینکه قبلا چندین بار احکام ممنوعیت سفر ترامپ در دادگاه های پایین تر شکسته شده انتظار میرود مجدد این اتفاق بیافتد و این ممنوعیت سفر به طور کامل برچیده شود. البته این ممنوعیت صرفا مربوط به لاتاری نیست و هرگونه صدور ویزا برای ایرانیان ممنوع شده غیر از ویزای دانشجویی. این ممنوعیت به دلیل عدم تاریخ انتهایی حکم، توسط دادگاه های آمریکا مغایر قانون اساسی و قانون عمومی شناخته شده است. اما به هر حال طبق روال عادی باید حکم نهایی را دادگاه عالی صادر کند و رای آن قابل استناد برای صدور حکم های بعدی در این زمینه خواهد بود.

از کجا شروع کنیم؟

اولین کاری که یک برنده لاتاری انجام میدهد تکمیل فرم های آنلاین مربوطه است که اولین آن فرم DS-260 میباشد. در همه جا میخوانید که هر کسی زودتر این فرم را تکمیل و ارسال کند زودتر مصاحبه میشود و شانس بیشتری دارد. این جمله اشتباه است. هر شخصی که برنده لاتاری شد یک شماره پرونده دارد. این شماره تعیین کننده نوبت مصاحبه خواهد بود. پس در تکمیل فرم عجله نکنید. اما قبل از کارنت شدن کیس باید نسبت به تکمیل و امضای فرم اقدام کرده باشید در غیر این صورت برای ورود به سیکل اداری مجبور به انجام پروسه های غیر ضروری خواهید شد که ممکن است برایتان گران تمام شود. معمولا همه برنده های لاتاری تا انتهای ماه می فرم هایشان را ارسال کرده اند. در صورتی که فرمتان را دیر ارسال کردید حتما با مرکز کنتاکی کنسولی ارتباط بگیرید.

شماره پرونده چیست ؟

شماره پرونده یا CASE NUMBER شامل عدد و حروفی است که وضعیت پرونده شمارا مشخص میکند. مثلا کیس۲۰۱۹AS00001212 بیان گر این است که این کیس برای سال ۲۰۱۹ است و از آسیا انتخاب شده است. عدد ۱۲۱۲ نشاندهنده این است که این کیس ۱۲۱۲ امین درخواستی است که به صورت اتفاقی توسط کامپیوتر انتخاب شده. تمامی کیس ها پشت سر هم هستند. از ۱ شروع و برای ایرانیان حدود ۱۰۰۰۰ تمام میشود. این به این معنا نیست که ۱۰۰۰۰ ایرانی انتخاب شده اند. مثلا کیس ۱ از ایران و کیس ۲ از هند و کیس ۳ از افغانستان و کیس ۴ و ۵ و ۶ میتواند از ایران و به همین ترتیب از آسیا انتخاب میشوند و به ترتیب همین شماره به مصاحبه میروند. شماره کیس مثل شماره کارت بانکیست. میتوانید به دیگران بدهید اما تاریخ تولد مثل رمز دوم همان کار است. اگر شخصی شماره کیس شمارا داشته باشد هیچ کاری با پرونده شما نمیتواند انجام دهد مگر اینکه تاریخ تولد دقیق شمارا نیز بداند. در این صورت انگار کارت بانکی و رمز دوم در اختیار دارد. در حفظ اطلاعاتتان کوشا باشید.

بونافاید چیست؟

ماجرای بونافاید از لاتاری ۲۰۱۷ آغاز شد. به طور کلی طبیعی هست که سفارت های آمریکا از متقاضی چیزی رو بخواد که هیچ جایی قبلا اعلام نکرده. بعد از حکم ممنوعیت سفر ایرانیان که اولین بار توسط ترامپ ابلاغ شد، دادگاه های آمریکا این حکم را مغایر با قانون ملیت و مهاجرت شناختند و بونافاید را به عنوان معافیت برای این حکم اعلام کردند. بونافاید همان اثبات رابطه با یک نهاد در آمریکا بود که به پذیرش دانشگاه یا پیشنهاد شغلی و رابطه خانوادگی محدود شد. بعد از مدتی پیشنهاد های شغلی به قرارداد های شغلی تغییر کرد و پذیرش دانشگاه بسته به دانشگاه و مقطع و رشته مورد قبول قرار میگرفت. در بازه ای از زمان رابطه خانوادگی محدود به افراد درجه یک بود و در بازه ای از زمان حتی پسر خاله و دختر دایی هم مورد قبول بود. البته رفتار سفارت ها هم با یکدیگر در این مورد متفاوت بوده است. در حال حاضر که این مقاله نگاشته میشود بونافاید نیاز نیست و درخواست معافیت از حکم بن سوم باید همراه یک برنده لاتاری باشد که یک برنده لاتاری باید مشمول یکی از نه استثنای ابلاغ ریاست جمهوری شود .اما برای اطمینان بیشتر در لحظه مصاحبه با مشاور خود برای این موضوع ارتباط بگیرید.

در مورد قرارداد های مشاوره و انجام امور اداری برندگان لاتاری

مبلغ این قرارداد ها معمولا بسیار پایین هست که بین یک تا سه میلیون تومان بسته به کیس متغیره. تجربه ما نشون داده برخی عزیزان برای اینکه متحمل این هزینه نشن خودشون شروع به انجام و شروع روال کاری میکنند با این نگاه که زبان انگلیسیشون خوبه. اما اینجا فقط صحبت زبان نیست. سفارت ها یک بار وقت میدن. تو همون وقت اگر همه چیز کامل باشه ویزا میشه و اگر نباشه یا مجبور به پیکاپ میشید یا مجبور به اضافه کردن طول سفر یا مجبور به سفر مجدد که هر کدوم اینها از یک میلیون تا چند ده میلیون ممکنه بار هزینه ای به دوش شما بزاره. دریافت مشاوره صحیح میتونه فقط در بخش مدیکال برای شما صرفه جویی ۲۰۰ دلاری در پی داشته باشه. یک برنده لاتاری در صورت اشتباه در روند اداری ممکنه وارد پروسه AP بشه که همین میتونه هزینه مدیکال مجدد و سفر مجدد برای این مدیکال به دوش برنده بزاره یعنی نفری حد اقل ۳ میلیون هزینه اضافی. فرم DSیک فرم حقوقی است که فقط زبان انگلیسی برای تکمیل اون کافی نیست و بخش هایی در فرم هست که شما اگر فقط ترجمه کنید پاسخ خیر به اونها میدید اما باید پاسخ شما بلی باشه و همین پاسخ اشتباه برای شما هزینه و استرس به دنبال داره.

انتخاب یک مشاور خوب میتونه شمارو برای کاهش حداکثری هزینه ها و تسریع کار و آرامش خاطر کمک کنه.

برندگان لاتاری ۲۰۱۹ – تکمیلی

شما که الان برنده این دوره شدید باید بدونید که بر اساس ابلاغ ریاست جمهوری ۹۶۴۵ اقای ترامپ، جز ویزای تحصیلی هیچ ویزایی برای ایرانیان صادر نمیشه. ابلاغ ۹۶۴۵ انقضا نداره و تا زمانی که شخص رئیس جمهور یا دادگاه عالی اون رو باطل نکنه، لازم الاجراست. ایالت هاوایی و کاخ سفید روی این ابلاغیه اختلاف حقوقی دارند و این اختلاف به دادگاه عالی رفته. در صورتی که دادگاه عالی رای به نفع هاوایی صادر کنه یا حداقل شرایط دریافت معافیت از این حکم رو تسهیل کنه شما میتونید ویزا دریافت کنید. لازمه بدونید دادگاه عالی موظفه تا ماه جون ۲۰۱۸ یا اواسط تیر ۹۷ نتیجه رو اعلام کنه ( ممکنه الان که این مقاله رو میخونید اعلام شده باشه )

توصیه من به شما این هست که طبق روال عادی نسبت به تکمیل فرم های DS اقدام کنید و منتظر باشید. اگر حکم به نفع هاوایی صادر شد که میرید مصاحبه، اگر شرایط دریافت معافیت تسهیل شد ما کمکتون میکنیم به ویزاتون برسید اما اگر حکم به نفع ترامپ صادر شد باز هم جای امید هست. تا سپتامبر ۲۰۱۹ شانس شما زنده خواهد ماند. همونطور که طی دو سال گذشته نیز در بین احکام ممنوعیت سفر ایرانیان، شهروندان ایرانی ویزا دریافت میکردند، این شانس برای شما هم زنده هست و توصیه میکنیم شما مطابق روند طبیعی فرم های سفارتی رو تکمیل و منتظر اعلام کارنتی باشید. بین حکم های ممنوعیت و تغییراتی که کاخ سفید روی اونها میداد یا دادگاه ها جلوی احکام رو میگرفتند بسیاری از ایرانیان بدون دردسر ویزا دریافت کردند. پس امیدوار باشید.

لازمه بدونید مدرک تحصیلی و کشور تولد و وضعیت تاهل و فرزندان مواردی هست که اگر در اظهار اونها در فرم اولیه ثبت نام لاتاری، اشتباه کرده باشید ممکنه شانس ویزارو از دست بدید. باید بدونید اگر آخرین مدرک تحصیلی شما زیر دیپلم هست یا دیپلم بزرگسالان هست یا کمتر از دوازده سال تحصیل است و یا دیپلم فنی حرفه ای است شما در مصاحبه رد خواهید شد. البته راهکار هایی برای حل این مشکل هست که کارشناسان ما در این زمینه راهنمای شما خواهند بود.اما در زمینه وضعیت تاهل و فرزندان اگر اشتباهی در فرم اولیه داشتید و اظهار کذب کردید باید با این شانس خداحافظی کنید. این موارد که خدمتتون عرض کردیم مهمترین دلایل ریفیوز شدن پرونده های لاتاری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *